Станислав Манолев записа цял мач за ПСВ Айндховен при равенството 0:0 като гост на Витес на стадион Желредом в Арнем.

С този хикс приключи тима на Манолев от девет поредни победи в Ередивизие. Въпреки това ПСВ запази лидерската си позиция в холандския шампионат.

Вторият в класирането Твенте Еншеде победи с 2:0 като домакин Рода Керкраде. Николай Михайлов не бе в групата на Твенте, а головете вкараха Кенет Перес в 71-ата минута и Брайън Руис в 73-ата.

След днешния успех тимът на Стив МакЛарън се изравни по точки с ПСВ Айндховен на върха в класирането, но филипсите имат по-добри показатели от отбора на Ники Михайлов и са на първо място.

Супердербито на Холандия между Фейенорд Ротердам и Аякс Амстердам завърши при равенство 1:1. Сръбският национал Марко Пантелич откри за гостите от столицата в 25-ата минута, а Вийналдум изравни в 67-ата.