Националът Станислав Манолев игра цял мач при успеха на Динамо Москва с 2:0 над Урал в руското първенство. И двата гола паднаха през първото полувреме, а техен автор бе Алексей Йонов. 25-годишният Йонов откри в 20-ата минута след асистенция на унгареца Балаш Джуджак, а до почивката Динамо удвои преднината си, като пак Йонов се възползва от подаване на Артур Юсупов. Домакините не оставиха никакви съмнения в превъзходството си, като Урал дори нямаше удар в очертанията на вратата на Динамо.

Манолев остана на терена през пълните 90 минути, а в 51-ата получи жълт картон.

С тази победа Динамо заема второ място във временното класиране в Русия с 12 точки, само на 3 от лидера Зенит. Урал е 13-и само 1 точка в актива си до момента.

Отборът на Динамо Москва вече мисли единствено за реванша срещу кипърския Омония в плейофите на Лига Европа, който е на 28-и август. Първият мач в Русия завърши при резултат 2:2.

На 31-и август Динамо пък гостува на Краснодар в следващия кръг на вътрешния шампионат.