Станислав Манолев се отличи в асистенция за ПСВ Айндховен при равенството 1:1 у дома срещу Твенте в сблъсъка между първите два отбора в класирането на холандския шампионат.

В 50-ата минута на двубоя на Филипс Стейдиъм Манолев пое по дясното крило и центрира в наказателното поле, където за Дани Коверманс не бе проблем да прати топката във вратата на гостите, на която бе ветеранът Сандер Бошкер, за сметка на останалия на пейката Николай Михайлов.

Лидерът Твенте се добра до изключително до едната точка, която може би ще направи тима на Стив МакЛарън шампион в 73-ата минута, с гол на Блейс Н’Куфо.

След този двубой Твенте води в класирането със 71 точки шест кръга преди края. Вторият ПСВ е с 66 точки, а третият Аякс е с 64, но има да изиграе един мач повече от първите два състава.