Българинът Станислав Манолев бе титуляр при загубата на Динамо Москва от Спартак Москва с 1:2 в мач от втория кръг на руското първенство. Манолев игра до 68-ата минута, когато бе заменен от французина Матийо Валбуена.

Българският национал остана резерва в първия кръг на местния шампионат при успеха над Росто, както и в гостуването на Апоел Кирят Шмона в Лига Европа.

Динамо откри още в 3-ата минута чрез 23-годишния Александър Кокорин, но задържа преднината си само петнайсетина минути преди Артем Джуба да вкара за Спартак Москва. Първото полувреме приключи при резултат 1:1.

Домакините владееха повече топката и отправиха повече удари към вратата на съперника, но Спартак нанесе своя удар в 51-ата минута, която Джуба реализира второто си попадение, което се оказа и победно.

В следващия си мач Динамо гостува на УФА на 13-и август.

Манолев и съотборниците му са на шесто място във временното класиране в Русия, а начело с по две победи от два мача са Зенит, Спартак Москва и ЦСКА Москва.