Станислав Манолев не взе участие за ПСВ Айндховен при равенството 0:0 като гост на Аякс в очакваната с най-голям интерес среща от 15-ия кръг на холандския шампионат.

Българският краен бранител все още не е намерил най-добрата си форма, след като имаше проблеми с травми и остана на пейката на филипсите без да влезе в игра.

Националният вратар Николай Михайлов игра пълни 90 минути за шампиона Твенте, който записа втора поредна загуба, губейки на свой терен с 1:2 от АЗ Алкмаар в другия мач в челото на Ередивизие.

Луук де Йонг даде преднина на Михайлов и компания в 18-ата минута, но гостите обърнаха с попадения на Расмус Елм в 32-ата и резервата Селсо Ортис в 63-ата минута.

Така ПСВ Айндховен остана начело в подреждането с 34 точки, пред Твенте с 31 и Аякс и АЗ Алкмаар, които имат по 28 точки.