ПСВ Айндховен излезе начело в холандската Ередивизие. „Филипсите” изместиха от върха в класирането Твенте, след като постигнаха минимална победа с 1:0 при гостуването си на Рода в отложен мач от 18-я кръг.

Поредните си силни 90 минути за ПСВ изигра българският национал Станислав Манолев, който бе в основата на победното попадение за своя отбор.

Единственият гол в срещата падна в 45-та минута, когато Манолев центрира в наказателното поле на домакините Рода, след което Кастро изби топката, но тя попадна в Дани Коверманс, който бе точен при добавката.

В 57-та минута съдията Браам Хар можеше да свири дузпа в полза на гостите, след като Станислав Манолев засече с глава центриране в наказателното поле на Рода, а защитник на домакините след това игра с ръка, но арбитърът остана безмълвен.

След тази победа ПСВ излезе начело във временното класиране на холандската Ередивизие с 48 точки и по-добра голова разлика от Твенте, който има същия точков актив.