Станислав Манолев и ПСВ Айндховен постигнаха много важна домакинска победа с 1:0 в дербито от 16-я кръг на холандската Ередивизие срещу шампиона АЗ Алкмаар.

Станислав Манолев игра 90 минути за ПСВ и се представи на ниво при победата на "филипсите".

Мачът бе доста равностоен, като домакините имаха лек превес и търсеха повече трите точки, които ги оставят в близост до лидера Твенте.

В 71-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Ел Хамдауи бе изгонен с втори жълт картон от съдията Петер Винк.

Единственото попадение в срещата падна в 86-та минута, след като Ерик Питерс центрира в наказателното поле на гостите, където Ола Тойвонен засече топката с глава от вратарското наказателно поле и я прати в мрежата на Ромеро.

Николай Михайлов остана резерва при домакинската победа на Твенте с 3:1 срещу Бреда.

Фейенорд продължи доброто си представяне, след като надделя с 2:0 при гостуването си на Хееренвеен.

Твенте продължава да води във временното класиране с актив от 47 точки, а ПСВ остава на второ място с 45. Аякс е трети с 38 точки, а на четвърта позиция се намира Фейенорд с 34.