Владимир Манчев записа първия си мач като титуляр с екипа на Валядолид при гостуването от 27-я кръг на Примера дивсион срещу Атлетик Билбао, което баските спечелиха с 2:0.

Манчев игра цял мач, но не успя да помогне на своя отбор, който вече е само на две места от зоната на изпадащите.

Победата за домакините донесе Габилондо, който бе точен на два пъти в 5-та и 68-та минута.

Валядолид завърши мача с човек по-малко, след като в 55-та минута Педро Лопес бе изгонен с директен червен картон.

Севиля победи с 2:1 Леванте, след като обърна развоя на срещата. Гостите поведоха в 5-та минута чрез Рига, но Кейта в 28-та минута и Луиш Фабиано в 48-та донесоха победата за андалусийци.

Осасуна надделя също с 2:1 над Алмерия и по този начин отборът от Памплона се отдалечи от опасната зона. Сола откри резултата в полза на домакините в 7-та минута, а Кручага в 30-та удвои преднината им. Крайният резултат в срещата оформи Корона в 31-та минута.

Расинг Сантандер победи с класическото 3:0 Бетис. Гостите останаха с човек по-малко в 49-та минутам, когато Меи бе изгонен с червен картон, а Душер в 51-та, Гарай в 59-та и Чите в 88-та донесоха победата за кантабрийци.