Владимир Манчев изигра пълни 90 минути за своя Реал Валядолид при загубата от Алмерия с 2:3 като гост.

Началото на двубоя от 36-тия кръг на Сегунда дивизион по нищо не подсказваше, че „виолетовите” ще загубят. Отборът на българския нападател поведе с 2:0 с голове на Виктор в 26-тата минута и на Сиси в 41-вата.

Сориано намали за Алмерия с попадение една минута преди почивката. Нигериецът Калу Уче изравни резултата на 2:2 едва в 90-тата секунда на второто полувреме.

Защитникът на вече осигурилия си класирането в Примера дивизион Валядолид Инаки Беа си вкара гол в 64-тата минута и подари победата с 3:2 на борещия се за място в елита Алмерия.

Андалуският тим се изкачи на второ място в класирането с преднина от 17 точки пред четвъртия Суидад Мурсия шест кръга преди края на първенството и се нуждае само от точка за да потвърди класирането си в Примера.