Лидерът в английската Висша лига Манчестър Юнайтед си поигра с Тотнъм и смачка лондонския отбор с 4:0 като гост. Димитър Бербатов се завърна в титулярния състав на „шпорите”, но не успя да предотврати срамната загуба. Капитанът на българския национален отбор по футбол игра цял мач за Тотнъм.

Резултатът бе открит в заключителните минути на първото полувреме, когато зарази нарушение на Йонг-Пю Лий срещу Кристиано Роналдо в наказателното поле, реферът Марк Клатенбър отсъди дузпа в полза на Манчестър Юн. Младият португалец не се поколеба и сам изпълни наказателния удар и с мощен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Пол Робинсън.

Веднага след почивката „червените дяволи” съумяха да си осигурят сериозен аванс от два гола, след като Неманя Видич засече центриране на Майкъл Карик и се разписа с глава от вратарското поле.

Силните изяви на Кристиано Роналдо продължиха и в 54-та минута той асистира на Пол Скоулс за класически резултат. Домакините от Тотнъм оставиха за пореден път да им бъде вкаран гол от малкото наказателно поле.

Веднага след това мениджърът на Тотнъм Мартин Йол направи двойна смяна – Кийн и Гали влязоха на мястото на Дефоу и Зокора, но ситуацията на терена не се промени много. Въпреки някои добри откъслечни атаки на Тотнъм, защитата на Манчестър Юн се справи брилянтно.

Добри положения се откриха пред българския нападател Димитър Бербатов, но той така и нямаше шанс да прати топката в мрежата на Ван Дер Саар.

В 77-та минута Райн Гигс заби последния гвоздей в ковчега на Тотнъм, като с левия си крак прати кълбото в десния ъгъл на вратата, след хубав пас от Луис Саха.

В последните минути на срещата отново Димитър Бербатов имаше най-изгодни ситуации за почетно попадение, но удар на българския национал мина над напречната греда на Ван Дер Саар.

Мачът бе прекъснат за няколко минути, след като Едвин Ван Дер Саар получи удар в лицето и се наложи лекарски екип да влиза на терена.

С победата Манчестър Юн остава на лидерската позиция в Премиършип с 63 точки, шест повече от втория Челси, и цели 13 пред Ливърпул. Тотнъм се смъкна до 11-то място във временното класиране.