С попадение на Стивън Айрланд Манчестър Сити взе победа на турнира „Водаком Чалъндж” в ЮАР. „Гражданите” се наложиха с минималното 1:0 над Кайзер Чийфс в Дърбан. В първия си мач от надпреварата Сити загуби от Орландо Пайрътс, а задачата им срещу Чийфс също не бе лека.

Ман Сити започна устремно срещата, но старанията им така и не даваха ефект. Момчетата на Марк Хюз доминираха в средата на терена, а Найджъл Де Йонг бе пълноправен господар в халфовата линия. Чийфс опитваха да застрашат Сити най-вече на контраатаки, и на няколко пъти бяха доста близо до изненада.

Бърза акция на Етуху и Айрланд завърши с попадение в последната минута на първото полувреме, и така Сити се оттегли с гол аванс на почивката. Голмайсторът бе заменен през второто полувреме, а капитанската лента премина на ръката на Шон Райт-Филипс. След около час игра на терена се появи и българинът Мартин Петров, който имаше няколко добре изпълнения. Другият наш играч в състава на Сити – Валери Божинов не влезе в игра.