Българският национал Кристиян Малинов игра 73 минути за успеха на Уд Хаверле Льовен в 5-ия кръг на белгийското първенство с 1:0 над Стандарт (Лиеж). С този втори пореден успех Льовен се придвижи на 4-о място с 8 точки, докато Стандарт претърпя първо поражение през новия сезон и е 2-и с 10.

Българинът започна като титуляр и помогна много както в дефанзивен, така и в атакуващ план. Един от най-популярните белгийски сайтове Спорца отбеляза: "Имаше големи съмнения как ще изглежда Малинов дълго време след като напусна за международен мач с България, но сега прави отлично впечатление. Полузащитникът на OHL покрива много терен".

Гостите от Лиеж останаха с 10 души в 60-ата минута, когато беше отстранен с два жълти картона Никола Гавори. В 73-ата минута пък Малинов беше заменен от 35-годишния ветеран Джереми Пербе, а само след 4 минути натискът на Льовен даде резултат и Камал Сова отбеляза единственото попадение.