Льовен на Кристиян Малинов сложи край на серията разочароващи резултати от началото на сезона. След шест мача без победа, отборът на Марк Брис се наложи с 2:1 над Кортрийк и събра 7 точки, но остава на предпоследното 17-о място Юпилер лигата. Със същия актив са Гент, Сент Трюйден и Мехелен, а на дъното само с 1 точка е Беершот.

Малинов започна като титуляр и игра до 60-ата минута, когато вместо него на терена се появи Мандела Кейта. Малко преди това домакините бяха повели с гол на Алексис де Сарт, но в 62-ата минута Фаиз Селемани изравни. Победата за Льовен стана факт след точен изстрел на Сийбе Шрайверс в 78-ата минута.

Кортрийк завърши с човек по-малко, защото в добавеното време червен картон получи Александър Радованович. Неговият отбор е 8-и в класирането с 10 точки, а лидер с 14 е Брюж.