Димитър Макриев отново вкара за своя израелски отбор Ашдод, но това не помогна на тима да победи Бейтар Йерусалим. Ашдод загуби гостуването си с 2:3, като това е трето поредно поражение за състава в първенството.

Българският нападател бе сред най-добрите на терена за отбора си, но за негово съжаление, не получи достатъчно подкрепа, за да предотврати загубата. Почти сигурно Ашдод ще се свлече с една позиция в класирането до осма, тъй като остана с 21 точки, а следващият го Макаби Тел Авив има мач по-малко и 19 точки.

Димитър Макриев бе титуляр и игра цял мач, като неговото попадение бе изравнително в срещата. Резултатът бе открит от Бейтар в 31-та минута от дузпа, но в 42-та българинът засече едно центриране и направи 1:1. Само три минути по-късно домакините отново водеха, а преднината им бе затвърдена, когато в 53-та минута Зохар си вкара автогол. Охайон оформи крайния резултат чак в 90-та минута.

В следващия кръг Ашдод приема Макаби Петах Тиква.