Ашдод и Макаби Тел Авив си спретнаха истинско шоу в предпоследна среща от груповата фаза на турнира „Тото Къп” в Израел. Димитър Макриев се разписа за равенството 4:4, а и двата състава си осигуриха продължаване в следващата фаза с разделените точки. Ашдод е с четири точки пред Апоел Рамат Ган и Бней Шахин, кръг преди края, и така заедно с лидера Макаби Тел Авив вече е четвъртфиналист.

Двубоят наистина бе фантастичен, тъй като Макаби успя да поведе с 3:0 като гост, а след това последва почти пълен обрат.

Емануел Маюка откри в 18-та минута, Ивица Илиев добави още един гол в 23-та, а Земах направи резултата класически в 64-та минута. Само три минути по-късно домакините успяха да върнат едно попадение, от дузпа, отсъдена за фаул срещу Ори Узан, а точен от бялата точка бе Моше Охайон. Още три минути след това, в 70-та, Макаби отново си върна трите гола аванс, чрез Авидор.

Шрики пак намали в 71-та минута, когато засече пас на Охайон, а в 84-та минута дойде моментът на Димитър Макриев, който с глава прати центрирането на Узан във вратата на Соломон. Крайното 4:4, пратило Ашдод на четвъртфинал, оформи в 90-та минута Шай Ревив.

Димитър Макриев игра едно полувреме за Ашдод, като се появи на терена на почивката на мястото на Барак Бадаш. Друг български национал Игор Томашич пък бе титуляр за Макаби Тел Авив и остана в игра през целия двубой.