Българският футболист Димитър Макриев изигра поредния си много силен мач със своя Ашдод.

Юношата на Левски вкара два гола при победата на Ашдод с 3:0 като домакин на Апоел Кфар Саба в мач от 24-тия кръг на израелското първенство.

Българинът откри резултата още в 12-тата минута. Само 2 минути по-късно обаче Самуел Явоа изравни статуквото.

В 30-тата минута пък Рахамим Цукол от тима на домакините бе изгонен за червен картон и остави своите съотборници с човек по-малко на терена.

Това обаче не попречи на Макриев да вкара втори гол в двубоя. В 66-тата минута той отбеляза за 2:1, а само след 120 секунди Моше Охаюн оформи крайното 3:1 за Ашдод.

За нещастие на Макриев и неговите съотборници, прекият конкурент на тима за оцеляване Макаби Херцелия победи Макаби Тел Авив с 1:0 и запази дистанция от две точки пред Ашдод.

По-рано днес в дербито на бившите играчи на Левски Бней Йехуда загуби от Апоел Тел Авив с 2:3. За домакините се разписа Седрик Бардон, а победното попадение за Апоел отбеляза Елин Топузаков.