Българският национал Димитър Макриев вкара поредният си гол за своя Ашдод, но това не помогна на тима, който загуби с 1:2 гостуването си на Бейтар Йерусалим в мач от 28-мия кръг на израелското първенство.

Голаджията откри резултата в 11-та минута, когато ударът му срещна страничния стълб, след което попадна във вратата на Бейтар.

Домакините все пак стигнаха до успеха с два гола в началото на втората част. Първо в 48-та минута Йитзаки изравни, а само 120 секунди по-късно Тал донесе успеха на тима от Йерусалим.

Във временното класиране Ашдод остана на осмо място с 33 точки, докато Бейтар е на трета позиция с 50.

Отборът на Тодор Колев Апоел Ирони Кирят Шмона остана на последно място в класирането след загуба с 1:2 като гост на лидера Макаби Хайфа.

Българските национали Димитър Телкийски и Елин Топузаков ще излязат в неделя със своя Апоел в дербито на Тел Авив срещу Макаби.