Димитър Макриев вкара два гола от дузпи при победата на Неа Саламина с 3:1 над Паралимни в мач от 10-ия кръг на кипърското първенство по футбол.

Българският нападател отбеляза две бързи попадения още в началните минути. Макриев откри от дузпа в 9-а минута, а 5 по-късно за втори път се разписа от бялата точка. Ганаецът Крис Диксън намали за Паралимни в 15-а минута, а испанецът Педрито вкара трети гол за Неа Саламина в 78-а минута.

Бившият халф на Славия Веселин Марчев започна като титуляр за Неа Саламина, но бе сменен в 67-а минута от автора на третия гол Педрито.

Юношата на Левски Костадин Башов изгледа мача от резервната скамейка на Паралимни и не влезе в игра. Успехът изкачи Неа Саламина на петото място с 16 точки, 9 по-малко от лидера АПОЕЛ. Паралимни е 10-и с 8 точки./БТА