Българският нападател Димитър Макриев вкара два гола за Неа Саламина срещу Агия Напа и на практика осигури победата на своя тим. Неа Саламина се наложи с 3:1, като това е първият успех за отбора през този сезон. До този момент Макриев и компания имаха две загуба. За гостите от Неа Саламина участие взе и другият българин в тима Веселин Марчев. Той се появи на терена като смяна през втората част.

И четирите гола в срещата паднаха през второто полувреме. Макриев откри в полза на гостите с точен изстрел в 58-ата минута, а в 72-ата самият той пое отговорността да изпълни и отсъдената дузпа за Неа Саламина.

Шест минути преди края домакините се върнаха в мача чрез Урош Стоянов, който намали и даде надежди за своите. В продължението на мача обаче, Иван Чурюрич вкара трети гол за гостите и оформи крайния резултат в срещата.

В друг мач от днес, Аполон със Симеон Славчев в състава си спечели срещу АЕЛ Лимасол с 1:0. Българинът остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен.