Българският нападател Димитър Макриев игра цял мач и вкара два гола при победата на Ашдод с 4:1 над гостуващия Апоел Ашкелон в мач от първия кръг на плейофите за оставане в израелската първа дивизия.

Макриев направи 2:1 в 66-ата минута, след като засече с глава центриране на Офер Берта от дясно.

В 78-ата минута българският таран беше изведен в чиста позиция от Моше Охайон и с прецизен удар по диагонала отбеляза деветия си гол за сезона, за да направи 3:1.

С успеха Ашдод се изкачи на първо място в плейофната група за оставане в елита с 20 точки.

В друг мач от кръга Апоел Рамат Ган без българите Елин Топузаков и Димитър Телкийски в състава си загуби с 1:5 при гостуването си на Бейтар Йерусалим. Апоел е последен с 4 точки.