Българският нападател Димитър Макриев отново се разписа за Ашдод в израелското първенство, като вкара своя трети гол за сезона, в едва втория си мач в игра.

Макриев се разписа за 2:0 при домакинската победа с 2:1 над Бейтар Йерусалим в отложен мач от 3-ия кръг.

След този успех Ашдод е еднолично начело в класирането с 9 точки, а с по 6 са Ирони Кирият Шмона, Апоел Тел Авив и Макаби Тел Авив.

Давид Ревиво откри за домакините в 18-ата минута, а само след още две асистира за втория гол. Той пресече топката през защитниците и подаде на Макриев, като го изведе сам срещу вратаря Ариел Хемлок. За българския таран нямаше проблем да обърне топката в обратния ъгъл и да удвои аванса на своите. Все пак жълто-черните от Йерусалим върнаха един гол в 75-ата минута чрез Еран Леви от дузпа.

В миналия кръг Димитър Макриев заби 2 гола за Ашдод при победата с 3:1 като гост на Бней Сакнин. С точния изстрел във вратата на Бейтар Йерусалим той излезе еднолично начело при голмайсторите с 3 попадения.