Българският нападател Димитър Макриев записа три пъти името си сред голмайсторите в 82-ото дерби между Марибор и Олимпия (Любляна), които този път се срещнаха на четвъртфинал за купата на Словения.

Макриев донесе победата на тима си с 3:1, след като вкара в 44-ата и в 81-ата минута, но в 38-ата си вкара и автогол.

Домакините от Марибор, които се представят зле в словенското първенство, откриха в 19-ата минута чрез Марко Попович.

В 38-ата минута след пробив и центриране на Миран Павлин, Макриев подложи крак, за да пресече топката, но само я отклони в мрежата на вратаря Марко Придигар, за да стане 1:1.

Само 6 минути по-късно обаче юношата на Левски се реваншира. Той надскочи Андрей Полшак и вкара за 2:1.

Девет минути преди края Макриев взе отбита от вратаря Роберт Волк топка и направи 3:1.

Олимпия реално беше възстановена тази година и тимът сега се подвизава в трета дивизия. Той зае мястото на малкия квартален люблянски тим Бежиград, с когото се обедини.