Българският нападател Димитър Макриев отбеляза гола за Ашдод при домакинското равенство 1:1 срещу Макаби Петах Тиква в мач от 19-я кръг на израелското футболно първенство.

Макриев откри резултата в шестата минута със седмото си попадение в шампионата за сезона, но тимът му изпусна победата след късно изравняване. След като води 85 минути, Ашдод допусна попадение чак в 90-та минута, когато точен за гостите бе Лузон.

Ашдод е на осмо място в елита от 12 отбора с 21 точки. Лидер е Макаби Хайфа с 39 точки.

Димитър Макриев се представя много силно от началото на сезона, като вече има седем гола на сметката си. Другите двама българи в шампионата на Израел – Елин Топузаков и Димитър Телкийски, имат мач в понеделник със своя Апоел Тел Авив срещу Байтар Йерусалим.