Отборът на Димитър Макриев Ашдод сътвори изненадата в 29-я кръг на израелското първенство, след като победи с 1:0 като домакин лидера в класирането Бейтар Йерусалим.

Българският футболист остана през всичките 90 минути на терена, но не успя да запише името си на таблото, сред голмайсторите в този двубой.

Единственото попадение в мача падна в 71-та минута и ценните три точки, които могат да бъдат изключително важни в борбата за оставането в елита, донесе Чекол в 71-та минута на мача.

Във временното класиране отборът на Димитър Макриев заема 10-о място с 30 точки, докато деветият в таблицата Макаби Петах Тиква е с 31. Макаби Херцелия, който е в зоната на изпадащите обаче е с мач и с точка по-малко.