Мачът от петия кръг на Ередивизие между отборите на Венло и Твенте бе прекратен за около четвърт час заради обидни реплики от страна на феновете на шампиона на Холандия към съдията Том ван Сихем. Двубоят все пак бе подновен, а в крайна сметка Твенте се поздрави с труден успех с 2:1.

Българският национал Николай Михайлов игра за Твенте и се представи отново на ниво.

Гостите от Еншеде поведоха в резултата в 29-та минута с попадение на Бриан Руис.

Футболистите на Венло се добраха до равенството в 42-та минута, когато получиха право да изпълнят дузпа и тя бе реализирана от Патрик Паауве.

Победното попадение за Твенте падна в 70-та минута, а негов автор бе Росалес.

В 83-та минута съдията прекрати за кратко срещата заради обидните реплики по негов адрес от страна на феновете на Твенте.

След подновяването на мача не се получи нищо интересно и Твенте узакони победата си, като по този начин шампионите вече имат актив от 11 точки.