Асен Караславов и неговият Гройтер Фюрт претърпяха изненадваща загуба с 1:5 от Оснабрюк в мач от 24-тия кръг на Втора Бундеслига. Загубата бе неочаквана с оглед на класирането на двата отбора. Преди този мач Караславов и компания бяха на второ място, докато Оснабрюк се намираше в зоната на изпадащите.

Бившият капитан на Славия игра цял мач за своя отбор, като се отличи с жълт картон в 31-вата минута.

Гостите от Фюрт поведоха в резултата в 14-тата минута чрез Нерих, но в 33-тата Райхехбергер възстанови равенството. След голове на Гринайсен и отново на Райхенбергер домакините направи резултата класически.

В 61-вата минута Фелгенхауер получи червен картон за груб фаул в наказателното поле, а Цихон реализира отсъдената дузпа за 4:0. Петиц в 70-тата оформи крайното 5:1.

Във временното класиране Гройтер Фюрт остана на второ място с 42 точкки, на 6 зад лидера Фрайбург и на една пред Майнц, който обаче има мач по-малко. Оснабрюк пък се измъкна от зоната на изпадащите и зае спасителното 15-то място с 26 точки.