Водачът в английската Лига Едно Брайтън & Хоув Албиън загуби с 1:2 гостуването си на Хъдърсфийлд и вече в четвърти пореден мач няма победа.

Радостин Кишишев започна като титуляр за лидера в класирането и остана на терена на Галфарм Стейдиъм до 72-ата минута, когато бе заменен от Джейми Смит при резултат 1:1.

Брайтън поведе в 54-ата с гол на Глен Мъри, но само две минути по-късно Джордан Родъс изравни, преди Джейми МакКомб да донесе успеха на Хъдърсфийлд шест минути преди края.

Така тимът на Кишишев остана с 36 точки начело в класирането, но в неделя може да бъде доближен на само точка от Чарлтън, който очаква лесно домакинство на 24-ия в подреждането Уолсол.

Шефийлд Уензди се изкачи на второ място, след като размаза с 6:2 Бристъл Роувърс. Хъдърсфийлд се изкачи на трета позиция с 32 точки. Директно за Чемпиъншип се класират първите два отбора, а следващите четири играят плейофи.