След като демонстрира отлична форма в двубоя срещу Лацио в средата на седмицата, лош късмет споходи нападателя на Парма Валери Божинов.

Българският нападател влезе в игра в 33-ата минута на домакинския двубой с Каляри, заменяйки контузилия се Йонатан Биабиани.

Самият Божинов обаче остана само половин час на терена и бе принудително заменен от ветерана Никола Аморузо в 63-ата минута.

Травмата не беше единствената лоша новина за Парма в мача, след като отборът претърпя загуба с 0:2 след голове на Джеда (8') и Десена (58'). В класирането Парма е на седмо място с 10 точки.

След двубоя се разбра, че контузията на Валери Божинов е в коляното, но не е сериозна и се очаква българският голаджия да бъде отново на линия до дни.