Локомотив Москва разгроми с 4:0 като гост Терек Грозни в двубой от 24-ия кръг на руската Висша лига.

За домакините от Чеченската република цял мач игра българският национал Благой Георгиев, който получи жълт картон в 42-ата минута за грубо влизане срещу Алберто Сапатер.

Локо Москва поведе с 2:0 до почивката с два гола от дузпи на Денис Глушаков в 22-ата и 44-ата минути. Фелипе Касейдо направи резултата класически в 47-ата, а две минути преди края Майкон се разписа за крайното 4:0.

Локомотив се изкачи на четвърто място с 42 точки и е на 7 зад водача Зенит Санкт Петербург. Терек е на 11-о място с 23 точки.

В друг мач от днес Виктор Генев бе на пейката на Криля Советов, но не влезе в игра при загубата с 0:3 като гост на гранда Спартак Москва. Съотборникът му Димитър Макриев не бе в групата, тъй като е контузен, а тимът от Самара е на незавидното предпоследно място с 19 точки.