Любомир Любенов донесе победата за Арка Гдиня с 2:1 като гост на Корона Киелце в полската Екстракласа. Любенов и Стойко Сакалиев бяха титуляри за Арка, като Сакалиев остана на терена до 72-та минута, а голмайсторът игра цял мач.

Любчо Любенов се разписа в 26-та минута, като изравни резултата, след като Ячек Киелб бе открил още в третата. Българинът получи топката от Марчин Ваховиц, след което преодоля двама противникови футболисти и отбеляза красив гол.

В 88-та минута Паулиус Пакнус лиши Корона от равенството, като си изпроси червен картон и предостави на Арка възможността да бият дузпа. Адриан Мровец бе точен от бялата точка, с което донесе и победата за Любенов, Сакалиев и компания.

Другият българин в полската Екстракласа Илиян Мицански игра едно полувреме за Заглебие Любин, при 0:0 срещу Ягелония. Мицански се появи на терена след почивката, но нямаше много възможности пред себе си да отбележи победно попадение.

В класирането Арка Гдиня е на 12-то място, а Заглебие продължава да е на дъното.