Любомир Любенов и Стойко Сакалиев бяха титуляри при загубата на своя Арка Гдиня с 0:1 като гост на Белхатов в среща от полската Екстракласа. Двамата българи действаха в атаката на своя отбор, но нямаха късмет да се разпишат.

Любенов остана на терена пълни 90 минути, докато Сакалиев бе заменен в 62-та, а на негово място се появи Марчин Ваховиц. Това пък бе първо поражение за Арка от четири кръга насам, като преди това тимът записа две победи и две равенства в елитната дивизия.

Стойко Сакалиев имаше две много добри положения за гол, и двете точно преди да бъде заменен. В 54-та минута той стреля, а топката мина на сантиметри от гредата, а пет минути по-късно отново Сакалиев с глава прати кълбото на метър от вратата.

Една от най-чистите възможности обаче се откри пред другия българин в състава на Арка – Любчо Любенов, който в 40-та минута се озова очи в очи със стража на домакините, но не успя да го преодолее.

Единственото попадение в мача падна в 62-та минута, реализирано от Давид Новак.

След 13 изиграни мача в Екстракласата, Арка Гдиня заема 10-то място, с 13 точки в актива си.