Българският полузащитник Любомир Любенов игра едно полувреме за Арка Гдиня при равенството 2:2 срещу Уест Хем в приятелски мач. Срещата бе по случай 80-годишният юбилей на полския тим, а лондонският отбор бе предимно с резервите и юношите си.

Двубоят бе интересен, премина в бързо темпо, а двата състава хвърлиха сили главно в атака и затова се стигна до атрактивния резултат и четирите попадения. Любенов бе титуляр за Арка, а на полувремето бе заменен от Буркхардт.

Другият българин в Арка Гдиня – Стойко Сакалиев, не се появи на терена.

Тери Диксън, с първия си гол за Уест Хем, откри резултата още в деветата минута, а в 64-та минута Фабио Дапрела удвои преднината на елитния английски тим.

Филип Бурдхардт намали четири минути по-късно, а Лава извоюва престижния хикс три минути преди последния съдийски сигнал.