Льовен на Кристиян Малинов победи с 3:1 у дома Кортрийк в мач от 26-ия кръг на белгийското първенство. Българският национал можеше да се превърне в грешник за тима си, след като получи два жълти картона в рамките на две минути през първото полувреме.

Двубоят започна силно за Льовен и до 20-ата минута домакините имаха аванс от два гола, дело на Тома Анри. Френският нападател откри в 10-ата минута, а десет по-късно удвои.

В 34-ата минута Малинов получи жълт картон. Две по-късно бе изгонен с второ официално предупреждение.

Въпреки това Льовен вкара трети гол в 40-ата минута. Разписа се Камал Сова. Котрийк върна един гол през второто полувреме чрез Зиньо Гано в 52-ата минута. Гостите нямаха сили за повече, въпреки че бяха с човек повече на терена.

С успеха Льовен събра 40 точки и излезе на пето място във временното класиране.