Лийдс направи 1:1 като гост на Саутенд в дербито на борещите си за оставане в Чемпиъншип отбори. Българският национал Радостин Кишишев игра цял мач за ценната точка, която не позволи на Лийдс да загуби всякакви надежди за спасение.

Резервата Дейвид Хийли донесе частичния успех за „белите” като изравни в 89-та минута на двубоя. Гоуър откри за домакините в 24-та минута.

Мениджърът на гостите Денис Уайз пък бе изгонен от страничната линия от рефера Найджъл Милър, след като арбитърът не отсъди дузпа в полза на Лийдс в края на срещата.

Лийдс остава последен в Чемпиъншип с 36 точки, толкова има и Лутън, Саутенд е с 39 точки. В класирането води Дарби Каунти със 73 точки, пред Съндърланд и Бирминган с по 70. Бирмингам има и два мача по-малко.