Байер Леверкузен започна отлично новия сезон в Бундеслигата, след като победи навън Борусия Дортмунд с 2:0.

Транкило Барнета и Ренато Аугусто бяха голмайсторите за аспирините, които спечелиха мача с техните попадения в 19-ата и 22-та минута.

Михаел Балак пък направи своето официално завръщане в немския шампионат и по-конкретно в тима от Леверкузен.

Въпреки че Борусия падаше с 0:2 у дома след само 22 минути игра, треньорът на Дортмунд Юрген Клоп пусна българския нападател Димитър Рангелов чак в 77-ата минута.

Рангелов влезе в игра на мястото на Патрик Овомойела, но за само 13 минути на терена трудно можеше да направи нещо запомнящо се.

По-рано в неделя пък Майнц изненада Щутгарт, печелейки у дома със същия резултат 2:0.