Шинник Ярославъл се добра до равенство 2:2, след като изоставаше с 0:2 при домакинството си на шампиона Зенит Санкт Петербург в среща от четвъртия кръг на руското първенство.

Българският национал Здравко Лазаров започна като титуляр за Шинник срещу почти сигурния финалист в Купата на УЕФА, но остана на терена само 45 минути и на почивката треньорът Сергей Юран го замени с Максим Бузникин.

Първият гол за Зенит падна в 42-рата минута след пробив на Андрей Аршавин, завършен с точен удар от движение на Павел Погребняк. Само три минути голмайсторът Погребняк асистира на Анатоли Тимощук за втория гол.

Заменилият Лазаров Бузникин намали на 1:2 отбелязвайки дузпа, отсъдена за нарушение на Широков срещу Хазов в 61-вата минута. Равенството на Шинник донесе Денис Бояринцев с гол в първата от двете минути на продължението.

След първите четири кръга Здравко Лазаров и компания имат записани две равенства и две загуби и са на 14-о място. Зенит е осми с пет точки.