Останал с девет човека Шинник загуби с 2:4 при визитата си на вицешампиона Спартак Москва в среща деветия кръг на руската Висша лига.

Българския национал Здравко Лазаров игра 71 минути за гостите от Ярославъл, като на няколко пъти обстрелваше вратата на столичаните, но не затрудни особено хърватския страж Стипе Плетикоша.

Шинник поведе в 11-ата минута с гол на Монарев, а Спартак обърна резултата до 2:1 с попадение от дузпа на Моцарт в 14-ата и автогол на Рикардо Силва в 34-ата.

В последните секунди на срещата бе изгонен Джорджевич от гостите, които все пак изравниха в 61-ата, когато грешникът Силва вкара в правилната врата.

Три минути по-късно Спартак отново поведе. 78-ата гостите останаха с девет човека, след Кудрясов получи жълт картон, а Роман Павлюченко оформи крайното 4:2.

Московчаните се изкачиха на второ място с 16 точки, с осем по-малко от лидера Рубин Казан, победил с 2:1 като гост ФК Москва. Шинник е 11-и с осем точки.