Здравко Лазаров заедно със своя Ерчиешспор загуби с 0:1 от Ангарагюджу на Ивайло Петков и Сашо Александров - Кривия в мач от 28-мия кръг на турската Суперлиг. Лазаров бе оставен на резервната скамейка и влезе като резерва на полувремето, като замени Дялович. Българинът бе оценен от вестник „Фанатик” с 5. Петков игра през всичките 90 минути и бе оценен с 6. Кривия не се появи на терена. Победният гол падна в 73-та минута и бе дело на Бурак.

Отборът на Димитър Иванков Кайзериспор записа важна победа с 3:0 при гостуването си на Бурсаспор. Така тимът на българина остава на 4-то място във временното класиране с шанс да играе в тирнира за Купата на УЕФА. Иванков бе оценен с 6, а Толедо, Гьокхан и Илхан донесоха класическата победа за гостите.

Ризеспор със Здравко Здравков в състава си победи с 3:2 Трабзонспор. Бившият национален вратар бе оценен с 6 за изявите си. Юмит от гостите откри резултата в 52-та минута, но три по-късно Андерсон изравни. Последва нов гол за домакините, който бе дело на Зафер. Юмит изравни резултата 7 минути преди края на срещата, но Андерсон в 87-та донесе ценните три точки за Ризе в борбата им за оцеляване в елита на Турция.

Сиваспор победи с 2:1 Газиантепспор, но Иван Цветков не игра за домакините. Анкараспор надделя с 4:2 Коняспор, а Анталиаспор и Денизлиспор завършиха 1:1.