Отборът на Шинник със Здравко Лазаров в състава си загуби с 1:2 от Луч Енергия срещата си от 17-я кръг на руското първенство.

И двата отбора продължават да се борят за оставане във Висшата лига на страната, като тимът от Ярославъл в момента е в по-тежко положение, тъй като остава на дъното в класирането с едва 11 точки в актива си.

Развоят на срещата можеше и да е съвсем различен, ако Булига от Луч Енергия бе реализирал дузпата, отсъдена за тима му още в 26-та минута.

Отборът на Здравко Лазаров, който излезе като титуляр и остана до края на срещата на терена, поведе в резултата в 41-та минута след попадение на Денис Бояринцев.

Малко преди това пък Лазаров получи жълт картон за извършено нарушение.

След почивката, тимът на Луч Енергия успя да се мобилизира и да обърне резултата в своя полза. Дмитрий Николаевич Смирнов бе точен в 50-та минута, а в 78-та Дмитрий Александрович Смирнов донесе успеха на своя тим.

Близо половин час Шинник игра с човек по-малко на терена, тъй като съотборникът на Лазаров - Милан Виештица получи червен картон.