В мач от 6-я кръг на руското първенство отборът на Шинник, където играе българският нападател Здравко Лазаров постигна първа победа от началото на сезона с 3:2 при домакинството си на Химки.

Лазаров бе оставен на резервната скамейка в началото на мача, но се наложи да се появи в игра, след като в 35-та минута замени контузения Горавский.

За Химки извън групата на отбора бе бившия футболист на Левски Ричард Еромоигбе.

Домакините поведоха в 45-та минута чрез Хазов, но Блатняк в 50-та минута изравни резултата от дузпа за Химки.

В 52-та минута Бояринцев отново даде гол преднина за Шинник, но Блатняк в 69-та отново от дузпа направи резултата 2:2. Все пак Бузникин в 73-та минута донесе победата за домакините.