Българският нападател Мартин Кушев вкара първия гол за Амкар при победата с 2:0 над Луч Енергия, а тимът от Перм се доближи на една точка от лидера в руската Висша лига Рубин Казан.

Кушев откри резултат след центриране от ъглов в 25-ата минута, когато с премерен изстрел с глава порази вратаря на гостите Марек Чех, а Дуймович покачи на 2:0 в 48-ата, като и за двете попадения подаде Дринчич.

На ниво за Амкар цял мач играха и другите двама българи Захари Сираков и Георги Пеев, като Пеев получи жълт картон в 90-ата минута, след като порази вратата на Чех при спряна заради засада игра.

Мартин Кушев е на трето място в класирането при голмайсторите в Русия с шест гола. Начело е бразилският национал Вагнер Лав от ЦСКА Москва с осем, който днес вкара хеттрик в дербито срещу Спартак Москва, спечелено с 5:1.

Амкар е на второ място в класирането с 25 точки. Начело остава Рубин Казан с 26, а трети е Динамо Москва на Цветан Генков с 21 точки.