Мартин Кушев продължава да се доказва като супер-голмайстор в Амкар и бележи гол след гол. Българският нападател се разписа във втората контрола на пермския отбор в Полша, срещу тима на Гроклин, след като вчера наказа и Лех Познан.

С добри изяви и вчера, и днес, на терена блесна и друг от българските футболисти в Амкар - Георги Пеев.

За разлика от проверката с Лех, спечелена от Амкар с 2:1, днес руският състав завърши наравно 2:2. Кушев вкара първото попадение в 20-та минута и отборът му се оттегли на почивка именно при този резултат.

Докато през първото полувреме играха титулярите на Амкар, през втората част на терена се появи резервен състав и домакините от Гроклин успяха да обърнат резултата. Казмеровски отбеляза в 46-та минута, а Волков – в 78-та. Едва в последната минута Олейничек оформи крайното 2:2.