Българският нападател на Леверкузен II Атанас Курдов донесе ценен успех на тима си срещу Клеве. Юношата на Левски влезе като резерва през втората част и реализира победния гол за младите „аспирини” в последната минута на двубоя.

Нападателят лекува контузия през седмицата и това му попречи да стартира сред първите единайсет. Байер излезе напред в резултата след попадение на Зиеба в 20-та минута. В края на първата част гостите от Клеве изравниха.

Секунди преди края Наско Курдов вкара за 2:1, а асистенцията бе дело на Дениз Наки, който е европейски шампион до 19 години със състава на Германия.

Втората формация на Байер, която е водена от легендарния нападател Улф Кирстен е в средата на таблицата в регионалната дивизия.