Българинът Кристиян Малинов игра цял мач и записа асистенция при победата на своя Льовен с 3:2 като домакин на Шарльороа в осмия кръг на първенството на Белгия по футбол.

Малинов подаде за първия гол на Льовен в 22-ата минута, дело на Матийо Мертенс, с който домакините изравниха за 1:1. Преди това Шарльороа бе повел в 13-ата минута чрез Даан Хейманс.

Испанският нападател Марио Гозалес даде аванс на Льовен 62-ата минута, но в 76-ата гостите отново изравниха. Марко Илаймахаритра отбеляза от дузпа за 2:2. Автор на победния гол за отбора на Малинов в 85-ата минута бе отново Марио Гонзалес.

С успеха тимът на Льовен заема четвърто място във временното класиране в Белгия с 16 точки, докато Шарльороа е седми в 12 точки в актива си.