Тимът на Хайдук Спит допусна тежка домакинска загуба с 2:4 от Горица в мач от 16-ия кръг на хърватското първенство. Българският национал Кристиан Димитров изигра цял мач и получи жълт картон, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението.

Гостите откриха чрез Матар Дийе в 6-ата, во Яни Атанасов израни в 24-ата минута.

Кристиян Ловрич отново даде аванс на Горица в 54-ата минута след точно изпълнена дузпа, а Димитрис Диамантакос отново върна паритета в 63-ата минута.

Гостите отново излязоха напред в резултата в 76-ата минута след нов гол от дузпа на Ловрич. Три минути след това Димитров си изкара и жълтия картон.

В 89-ат минута Насиру Моро оформи и крайния резултат от 2:4.

След това поражение Хайдук остава на петата позиция в класирането с актив от 17 точки, докато Горица е трети с 29 пункта.