Георги Костадинов игра цял мач при тежката загуба на Макаби Хайфа с 0:3 в градското дерби с Апоел Хайфа от 25-ия кръг на израелското първенство.

Поражението е само 4 дни след равенството 1:1 между двата тима за Купата на Израел. Тогава пък Апоел се класира на полуфинал, тъй като водеше с два гола на чужд терен при ремито 2:2 в първия мач.

Иначе късметът изневери на Макаби Хайфа в срещата от първенството. В края на първото полувреме Ернест Мабука си вкара автогол и по този начин изведе напред съперниковия тим.

Попаденията на Габриел Тамаш в 56-ата минута и Алон Тургеман в 64-ата минута съвсем отказаха Костадинов и компания.

След загубата Макаби заема 10-ото място в подреждането с актив от 24 точки. Апоел пък вече е 4-и с 49 точки.