Българският национал Георги Костадинов изигра цял мач за Арсенал Тула, но отборът му загуби с минималното 0:1 в гостуването си на Ростов в мач от 27-ия кръг на руската Премиер лига.

Преотстъпеният под наем от ЦСКА Али Соу пък бе титуляр за домакините.

Костадинов изведе своя отбор с капитанската лента, но Арсенал остана с човек по-малко в 50-ата минута, когато Тарас Бурлак получи червен картон.

В 74-ата минута Понтус Алмквист беше фаулиран в наказателното поле и Ростов получи дузпа, реализирана от Дмитрий Полоз за 1:0.

В 88-ата минута Владимир Обухов игра с ръка в наказателното поле на домакините и съдията Владислав Безбородов даде дузпа и за Арсенал, но Сергей Песяков отрази удара на Роберт Бауер.

Така Костадинов и компания остават в плейофната зона за оцеляване, на 13-о място, с актив от 23 точки. Ростов е девети с 40 точки.