Българският нападател Костадин Хазуров игра пълни 90 минути за Лиерс, който изненадващо се наложи с 3:2 на собствен терен над претендента за титлата ФК Брюж.

Хазуров се намеси решително четири минути преди края, след като асистира за победното попадение, реализирано от Ахмад Саид Ука. С този успех Лиерс събра 13 точки, но остава точно над зоната на изпадащите след 13-ия кръг в белгийската Джупилер-лига.

Брюж беше поставен под сериозно напрежение, след като вчера Андерлехт разгроми Гент с 5:0 и събра 25 точки. Брюж трябваше да

търси победа на всяка цена, за да не изостава от столичния клуб и от изненадващия лидер Зулте Варегем, който има по-добра голова разлика и заема 1-ата позиция.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута с гол на Карлос Бака, но в 22-ата и в 29-ата минута Рашид Бурабия обърна развоя до 2:1. Карлос Бака изравни в 79-ата минута, но четири минути преди края на редовното време домакините стигнаха до победата.

Хазуров застигна топката до аутлинията и я обърна с глава назад.

Вратарят на гостите Боян Йоргачевич не се намеси убедително и Ука вкара победния гол за жълто-черните.