Нападателят на Лиерс Костадин Хазуров се появи като смяна при загубата с 0:3 от Стандард Лиеж във втория кръг на бегийския шампионат.

Българинът влезе в 61-ата минута, когато все по-ясно ставаше, че двубоят не е по силите на гостуващия тим. Страхотен мач за домакините изигра крилото Жофри Мужанги Биа, който реализира и трите попадения за своя тим.

Белгиецът с африканско потекло нанесе съкрушителен удар в средата на първата част, когато в рамките на 3 минути – между 17-ата и 20-ата – наниза първите си два гола.

Третият пък дойде малко след влизането на Хазуров – в 68-ата – и окончателно предреши развръзката.

Така Лиерс все още е без точка в шампионата през новия сезон, докато Генк оглавява класирането с пълен актив от 6.