Българският нападател Костадин Башов реализира двата гола за успеха на Алки с 2:1 като гост на Емрис в мач от първия кръг на плейофите за оставане на кипърската първа дивизия.

Башов откри резултата в 37-ата минута, когато получи извеждащ пас от дълбочина, преодоля защитник и вратаря на съперника и на празна врата от десетина метра прати топката в мрежата.

Леван Маградзе изравни за домакините в 58-ата минута, но 13 минути преди края Башов реализира победен гол с глава след центриране от ляво. Това беше седмото попадение на българина за сезона.

В другия мач от плейофите за оставане в елита АЕП Пафос загуби с 0:1 като домакин на Етникос Ахна.

Етникос е лидер с 36 точки, пред Алки с 32 точки, Ермис с 30 точки и АЕП с 26 точки.

В плейофите четирите отбора играят всеки срещи всеки на разменено гостуване, като резултатите от редовния сезон се зачитат, а последният тим в крайното класиране изпада.